Kde agamy žijí?

Agamy (Bearded dragons, pogona vitticeps) jedineční draci, zde najdete vše o nich. Jak jednoduché.

Domov agam se vyskytuje na pouštích Austrálie. Ve dnech, je veliké horko a v nocích veliká zima. Tohle musíme dodržovat při chovu agam taky u nás. Vice v chovu.


Potrava

Agamy jí převážně živočišnou složku: cvrčci, švábi, mouční červi (mouční červi nejsou moc dobří na krmení), saranče, smýkaný hmyz (Pozor ovšem, aby neměla chemický postřik a nebyla příliš blízko silnice.) Hmyz se doporučuje obalovat ve vápníku (Dá se zakoupit ve zverimexech). Holátka myší pouze jako zpestření.

Taky ale nesmíme zapomínat na složku rostlinnou. Jsou to např.: polníček, mrkev, pampeliška, sedmikráska, jetel, hluchavka bílá, kopřiva, jitrocel kopinatý, lusky fazolí a hrachu, čekanka, vojtěška, meloun žlutý a vodní, banán, jablko, hroznové víno, broskev, paprika, ostružiny, maliny, polníček, rukola, okurka

Zimují agamy?

Že žijí na poušti, neznamená že nezimují. Zimují přibližně od 1 roku. Agamy zimovat nemusíme, ale doporučuji to. Dobijí si tím ´´baterie´´. Přibližně od listopadu agamy zimujeme tak 4 týdny, ale všeobecně se doporučuje 6-8 týdnů. Postupně snižujeme teploty, až dojdeme k 15-16°C a zkracujeme dobu svícení z 12 hodin na asi 7 hodin denně. Postupně míň a míň krmíme, až dojdeme k tomu, že nekrmíme vůbec. Na odzimování sviťte postupně déle, až na normální dobu svícení (12 hod.). To samé u krmení.       

Kolik agamy stojí?

Od chovatelů ji můžete zakoupit za 200-300 až 900 kč. (podle věku a chovatele). Doporučuji kupovat agamy od zkušeného chovatele (dá vám papíry, zná věk, pohlaví, rodokmen, atd..). Doporučuji hledat zkušené chovatele v teraburzách, nebo na webových stránkách. Pozor však na teraburzy, pokud si nebudete dávat pozor, můžete najít ty, kteří vás lehce oblafnou (toto není moc časté). Nedoporučuji kupovat agamy ze zverimexů.

Informace o agamě vousaté

Velikost: 40-60 cm
Hmotnost: Až 500 g
Počet vajec: 10-20 ks
Inkubační doba: 60-70 dnů, věk: 10 let (může i víc podle podmínek chovu)

barvy: Jako nejoblíbenější barva u agam je citrusová, druhá červená. Pak je i oranžová až hnědá (taky žlutá). Může se vyskytovat i zcela bílá (albín). Většinou na agamách naleznete taky modré fleky na zádech.    

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky